fbpx

CO TO WŁAŚCIWIE JEST INBOUND MARKETING?

Inbound marketing – strategia marketingowa

Strategią inbound marketingu jest publikowanie wartościowych treści, zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek (seo), których rozpowszechnienie za pomocą zróżnicowanych kanałów marketingowych (media społecznościowe, blog branżowy, content marketing), przyciągnie sprecyzowaną grupę docelowych odbiorców.

 

Inbound marketing a marketing za przyzwoleniem

Oparcie inbound marketingu na koncepcji tzw. marketingu za przyzwoleniem (z ang. permission marketing) oznacza, że odbiorca zastosowanych działań marketingowych sam niejako wyraża zgodę na ich przyjęcie (subskrypcja, czy wyszukanie produktów lub usług w wyszukiwarce), dzięki czemu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo, że publikowane treści trafią do właściwej osoby.

Inbound marketing – techniki

Do osiągnięcia powyższych celów stosuje się kilka technik ukierunkowanych na różne kanały marketingu internetowego. Do najważniejszych z nich należą:

  • media społecznościowe (np. You Tube, Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram)
  • blog firmowy, zawierający artykuły związane z działalnością firmy
  • content marketing, czyli tzw. marketing treści, tworzony poprzez publikowanie unikalnych i wiarygodnych materiałów, przydatnych dla odbiorcy

Inbound marketing a marketing wirusowy

Stosowanie tzw. marketingu wirusowego pozwala na dotarcie do osób faktycznie zainteresowanych ofertą, budowanie z nimi trwałych relacji oraz nakłonienie ich do dobrowolnego rozpowszechniania informacji, co w rezultacie wpływa na zwiększenie sprzedaży.

 

Zuma Marketing