fbpx

Jak wykorzystać blog do rozwoju firmy?

Blog firmowy jest doskonałym miejscem na przydatne wpisy z zakresu naszej branży, podane w formie porad, instrukcji, krótkich szkoleń, czy recenzji.

Zamieszczone na blogu firmowym wiarygodne informacje budują zaufanie klienta. Internauci coraz częściej szukają wiadomości na blogach i darzą sporym zaufaniem osoby je prowadzące, dzięki czemu blog firmowy pomoże zyskać opinię lidera w branży. Dzielenie się doświadczeniem sprzyja więc budowaniu więzi z klientem, a bycie specjalistą w branży naturalnie przyciąga potencjalnych klientów.

Jakie treści zamieszczać na blogu firmowym?

Atrakcyjnie prowadzony blog firmowy może zawierać różnorodną tematykę wpisów, jednak istotna tutaj jest jakość i unikalność treści oraz liczba i regularne zamieszczanie wpisów.

Ważnym aspektem prowadzenia bloga firmowego jest pozycjonowanie, a myśląc o pozycjonowaniu należy mieć na uwadze, że Google chętnie promuje dobry content. Dobre jakościowo i merytorycznie wpisy są chętnie linkowane, ale pamiętajmy, że blog to nie tylko treść. To również grafiki lub wideo, które są chętnie udostępniane w mediach społecznościowych, dzięki czemu zwiększa się nasza szansa na podlinkowanie.

Blog firmowy jest elementem inbound marketingu i skuteczną częścią prowadzonego content marketingu. Nie powinien więc skupiać się na nakłanianiu do zakupu, jednak za jego pomocą możemy zwiększyć sprzedaż, np. poprzez zamieszczenie w bocznym panelu tzw. Call To Action – wezwania do działania, np. do zakupu produktu, czy usługi.

Czy warto prowadzić blog firmowy?

Blog firmowy staje się coraz bardziej popularny, jednak wiele firm nie do końca zdaje sobie sprawy z licznych korzyści jego prowadzenia.

Jest to zapewne spowodowane brakiem natychmiastowych efektów, jednak należy pamiętać, że blog skrupulatne i systematyczne buduje relacje z klientem, który nie tylko do nas wróci, ale i opowie o naszej firmie swoim znajomym. Ponadto klienci, którzy nabiorą do nas zaufania, częściej decydują się na dokonanie zakupu czy skorzystanie z usług właśnie u nas. Tak działają profesjonalne, interesujące i przydatne odbiorcy wpisy. Trzeba zatem pamiętać o wysokiej jakości merytorycznej tekstów zamieszczanych na blogu firmowym. Prowadzenie bloga przez osobę z wewnątrz firmy nie jest powszechnie praktykowane i wiele przedsiębiorstw, która poszła w tym kierunku, korzysta z usług copywriterskich.

Korzyści z prowadzenia bloga firmowego jest dość sporo, dlatego warto jest go założyć i zdobyć nie tylko zaufanie klientów, ale także pozycję w wyszukiwarce. Pamiętajmy jednak, że tak jak wszystkie elementy content marketingu, blog musi być napisany wiarygodnie, przyjaźnie i poruszać interesujące tematy.

Zuma Marketing

Zobacz: SEO – pozycjonowanie stron —>>>